LA ROCHE POSAY Effaclar Ultra Концентриран серум против флеки и неправилности на кожата, 30 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar Ultra Концентриран серум против флеки и неправилности на кожата, 30 мл
2.125,00 ден.
1.700,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050976C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Новиот серум EFFACLAR содржи висока концентрација на киселини кои прават пилинг во комбинација со смирувачки ниацинамид, кој се бори против црни точки, мозолчиња, дамки на кожата и видливи пори. Оваа формула за плакнење ја остава кожата чиста и прочистена.

Првиот ултра-концентриран третман на лабораторијата La Roche-Posay комбинира висока концентрација на дополнителни активни состојки: 3 кератолитички киселини за намалување на несовршености и флеки + ниацинамид и термичка изворска вода за смирувачки ефект и намалување на црвенилото.

  • Докажана ефикасност против повторување
  • Особено толерантни и прилагодени на кожата склона кон неправилности
  • Не-комедогена комбинација
  • Тестирано на кожа склона кон неправилности

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: aqua / water, alcohol denat, propanediol, glycolic acid, niacinamide, dimethyl isosorbide, pentylene glycol, salicylic acid, sodium hydroxide, peg-60 hydrogenated castor oil, hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid, citric acid, peg-30 glyceryl cocoate, capryloyl salicylic acid, biosaccharide gum-1, maltodextrin, phytic acid, polyquaternium-10, parfum / fragrance.

Употреба: лесен серум кој брзо се апсорбира за да се олесни и забрза секојдневната апликација. Не-масна, нелеплива текстура.
Нанесете го на целото лице навечер, откако ќе ја исчистите кожата со гел за пена EFFACLAR.

Предупредување: избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете темелно.

Користете во текот на денот заедно со крема за сончање (СПФ ≥ 15). Не применувајте на отворени лузни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се