LA ROCHE POSAY Hydreane Riche Хидратантна нега за сува и чувствителна кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Hydreane Riche Хидратантна нега за сува и чувствителна кожа, 40 мл
1.227,00 ден.
982,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032031C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Хидратантна нега за чувствителна кожа
  • Без парабени
  • Ја хидрира и намалува чувствителноста на кожата
  • Од сува до изразито сува чувствителна кожа

За прв пат досега, La Roche-Posay термалната вода е формулирана со хидролипиди, нова генерација носачи на вода.

Пакување: 40 мл
 

Содржина

Состав: aqua / water, glycerin, cetearyl alcohol, isohexadecane, glyceryl stearate, cyclohexasiloxane, caprylic/capric/succinic triglyceride, petrolatum, butyrospermum parkii butter / shea butter, peg-100 stearate, tocopherol, chlorhexidine digluconate, polyphosphorylcholine glycol acrylate, caprylyl glycol, ceteareth-20, citric acid, parfum / fragrance.

Употреба: да се нанесува на лицето и вратот наутро и/или навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се