LA ROCHE POSAY Lipikar Syndet AP+ Кремаст гел за миење за сува и иритирана кожа подложна кон атопија, 400 мл

LA ROCHE POSAY Lipikar Syndet AP+ Кремаст гел за миење за сува и иритирана кожа подложна кон атопија, 400 мл
1.286,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032035C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

За миење на телото кај бебиња, деца и возрасни со многу сува кожа.

Исто така погоден и за:

  • Чувствителна, многу сува, иритирана кожа склона кон чешање
  • Кожа склона кон атопија
  • Скалпот на главата и третманот на теменица кај бебињата.

Многу нежна формула за миење на телото збогатена со карите масло и ниацинамид, поврзана со Aqua Posae Filiformis, нова и исклучиво патентирана состојка која делува на детерминативните фактори на кожата склона кон атопија.

  • Без сапун, без мирис, без парабени

Моментално смирува. Ја зајакнува бариерата на кожата. Помага во одржувањето на рамнотежа на микробиомот.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Coco-Betaine, Polysorbate 20, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Niacinamide, Acrylates Copolymer, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Citric Acid, Cocamide Mea.

Употреба: исцедете мала количина LIPIKAR SYNDET AP+ на дланките. Нанесете на влажна кожа. Масирајте нежно. Исплакнете. Не пече на очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се