LA ROCHE POSAY Pure Vit C10 Антиоксидативен обновувачки серум против брчки, 30 мл

LA ROCHE POSAY Pure Vit C10 Антиоксидативен обновувачки серум против брчки, 30 мл
2.369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048022C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

PURE VITAMIN C10 обновувачки серум против брчки.

Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и невросензин за враќање на целосниот сјај.

  • Погоден е и за чувствителна кожа
  • Антиоксиданс

Кожата е помека, хидрирана и посјајна во само еден момент. Брчките и тенките линии се намалени. Кожата делува како да е трансформирана, текстурата и тенот на кожата изгледаат поизедначени. Кожата е повеќе мазна и изедначена и го достигнува свој целосен сјај.

Локално применет, овој антиоксидантен серум може да помогне во спречување и корекција на вообичаени знаци на стареење, како што се губење на еластичност, пигментација, безживотност на кожата, како и ситни линии и брчки. Игра важна улога во задржување на влажноста и ја зголемува блескавоста на кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: aqua /water ascorbic acid, cyclohexas i loxane glycerin alcohol denat, potassium hydroxide, polymethylsilsesquioxane, polysilicone-11 dimethicone, propylene glycol, pentaerythrityl tetraethylhexanoate, c13-14 isoparaffin, peg-20, methyl glucose sesquistearate, sodium hyaluronate, adenosine poloxamer 338 ammonium polyacryloyldimethyl taurate disodium, edta hydrolyzed, hyaluronic acid, caprylyl glycol laureth-7, acetyl dipeptide-1, cetyl ester, xanthan gum, toluene sulfonicacid, polyacrylamide, tocopherol, salicylic acid, parfum / fragrance.

Употреба: да се нанесува наутро на лицето и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите. Да се користи заедно со СПФ заштита. Лесна, брза апсорбентна текстура. Свиленкаста, немасна трага. Оптимална подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се