LA ROCHE POSAY Toleriane Sensitive Rich Хидратантна крема за чувствителна кожа, 40 мл

LA ROCHE POSAY Toleriane Sensitive Rich Хидратантна крема за чувствителна кожа, 40 мл
1.109,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044346C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата.

Кога кожата е чувствителна, неопходно е не само обновување на површинската бариера, туку и зачувување на нејзината микробиомна бариера - невидлива бариера која природно ја штити кожата.

 • 48 часа хидратација
 • Ја обновува и штити бариерата на кожата
 • Интензивно смирува. Делува против иритација.
 • Ја ослободува кожата од затегнување, пецкање, сувост и повремено црвенило
 • За чувствителна сува кожа
 • 0% парфеми и алкохол
 • Некомедогена
 • Делува против иритации и надразливост
 • Висока толеранција, погодна дури и за бебиња

Смирувачки заштитни активни состојки:

 • Глицерин - хидрира и до 48 часа
 • Карите масло - ја обновува и штити кожната бариера
 • Витамин Б3 - интензивно смирува
 • La Roche-Posay термална вода - делува против иритации на кожата

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Isocetyl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Glycerin, Propanediol, Cetyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Pentylene Glycol, Peg-100 Stearate, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer

Употреба: да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер. Кремаста текстура за сува чувствителна кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се