LACALUT Dent Крем за фиксација на протези 40 г

LACALUT Dent Крем за фиксација на протези 40 г
273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
010760C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Медицинско средство: Специјална формула на лепило која обезбедува цврстина на забната протеза во устата, а воедно дава чувство на сигурност и самодоверба.

Нето-тежина: 40 г

Содржина

Состав: Смеса натриум/калциум соли од полиметилвинилетер/малеик анхидрид, течен парафин, целулозна гума, петролатум, силика, арома, пропилпарабен, метилпарабен, Cl 14720.

Подрачје на примена: Адхезивен крем за нанесување на забни протези. Ги прилепува/зацврстува забните протези на гингивата.

Мерки за претпазливост и посебни упатства: Да се употребува исклучиво при здрава (неоштетена) гингива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се