LACALUT Flora Паста за заби 75 мл

LACALUT Flora Паста за заби 75 мл
204,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
042579C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Lacalut flora професионална забна паста наменета за превенција и третман на непријатен здив. Нејзината ефикасност се должи на единствената формула со светски докажани активни компоненти за сузбивање на непријатниот здив.

  • Цинк глуконат -  за неутрализација на сулфурните соединенија кои го предизвикуваат непријатниот мирис
  • Ментол - етерично масло од луто нане за свежина и разладувачки ефект
  • Олафлур (аминфлуорид)
  • Натриум флуорид флуорид - заштита од кариес

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  • Забележливо ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на парадонтопатијата
  • Го сопира крварењето
  • Делува антибактериски

Пакување: 75 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се