LACALUT Sensitive Gentle White Паста за заби, 75 мл

LACALUT Sensitive Gentle White Паста за заби, 75 мл
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046731C
favorite_border

Опис на производот

Lacalut Sensitive Gentle White е премиум медицинска паста за чувствителни заби збогатена со активни состојки кои придонесуваат за заштита на забите од иритација од надворешните влијанија и намалување на чувствителноста, реминерализација на забниот емајл и отстранување на плакот и другите наслаги од површината на забите.

Ефективно ја истакнува природната белина на забите со помош на комплексот од природни ензими без дополнителна иритација и абразија.

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш

  • Забележливо ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на парадонтопатијата
  • Го сопира крварењето
  • Делува антибактериски

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав:

Аргинин - есенцијална аминокиселина која ги штити чувствителните заби од иританси кои инаку би предизвикале болка.

Калиум хлорид - ги инхибира дразбите на изложените нервни завршетоци на соголените вратови на забите кадешто недостига емајл.

Хидроксиапатит - градбена состојка на емајлот на забите, заедно со флуорот учествува во интензивна реминерализација на глеѓта и интензивна заштита од кариес.

Динатриум пирофосфат - состојка која штити од создавање каменец по површината на забите, помага да се одржува природната белина

Бромелаин - природен протеолитички ензим екстрахиран од никулци од ананас со докажано анти плак, противвоспалително и аналгетско дејство (селективна инхибиција на простагландините).

Заедно со Папаинот, протеолитички ензим екстрахиран од лушпа од неузреана папаја со слични својства, придонесуваат кон санирање на акутните состојби на болна преосетливост. Ефективно овозможуваат одстранување на плакот и дополнително на сите наслаги, дамки и пребојувања по површината на забите.

Содржина на флуориди 1.350 ppm.

Се користи наутро и навечер. Наменета само за возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се