MARNYS Авокадо масло за масажа, 100 мл

MARNYS Авокадо масло за масажа, 100 мл
479,00 ден.
439,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052331C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Одлично за негување, хидрирање и омекнување на кожата.

Совршено за многу сува кожа.

Маслото од авокадо на MARNYS® за потхранување и обновување е формулирано со ботанички стероли, крем, шеа и омекнувачки масла од авокадо за негување, омекнување и навлажнување на кожата.

Ова масло има нежен мирис, лесно се мачка и полека се апсорбира.

Совршено е за многу сува или нееластична кожа, омекнувајќи ја и негувајќи ја.

Ова масло е исто така идеално за употреба како регенератор за обновување на сува коса или коса оштетена од топлина.

Својства:

  • 100% ботаничко масло
  • Ја храни, омекнува и интензивно ја навлажнува кожата
  • Нежен мирис
  • Погоден за сите типови кожа, особено за сува кожа
  • Лесно и полека се апсорбира во кожата

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: 100% ботаничко масло од авокадо.

Употреба:

  • За секојдневна нега, нанесете ја потребната количина на масло на малку влажна или сува кожа. Нежно масирајте. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани.
  • На коса, нанесете ја маската 10 минути пред миење, 1 до 2 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се