MARNYS Нобилетил, 20 шишенца

MARNYS Нобилетил, 20 шишенца
1.180,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045788C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NOBILETIL

Матичен млеч, нобилетин, фолна киселина и пантотенска киселина.

Влијае на функцијата на мозокот и на невротрансмисијата, подобрувајќи го процесот на учење кај возрасни лица со когнитивно оштетување.

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Главни придобивки:

  • NOBILETIL благодарение на анти-воспалителното, антиоксидантното и антитромботичното својство има значаен невропротективен ефект
  • Целосно ја модулира невротрансмисијата и енергетскиот метаболизам, придонесувајќи за одржување на когнитивната функција, особено при процесот на учење

Состојките во Nobiletil ги обезбедуваат следниве својства :

  • Пантотенска киселина (витамин Б5) придонесува за нормален ментален развој и за нормално производство и метаболизам на некои невротрансмитери.  Придонесува за нормален метаболизам што дава енергија и гo намалува заморот
  • Нобилетин е флавоноид кој се наоѓа во лушпата на многу агруми и е широко проучен поради неговите интересни здрави својства
  • Матичен млеч неопходен за енергија
  • Витамин Б9 (фолна киселина) ги зголемува нивоата на фолати кај бремени жени бидејќи ниското ниво е фактор на ризик во развој на дефекти на невралната туба кај фетусот

Nobiletil докажано:

  • Придонесува за подобрување на когнитивната функција
  • Учењето и меморијата значително се подобруваат за 50 до 90%
  • Ги инхибира про-инфламаторните фактори (PGE2, IL-6) за повеќе од 90%

За возрасни и деца од 12 годишна возраст.

Пакување: 20 шишенца х 11 мл

Содржина

Состав (во 11 мл):  

    %ПДВ*
Матичен млеч   2000 мг /
Пантотенска киселина 6 мг 100
Нобилетин 3.4 мг /
Фолна киселина 200 мкг 100

*препорачано дневно внесување

Состојки: дејонизирана вода, матичен млеч, фруктоза, регулатор на киселост (лимонска киселина), маслиново масло, конзерванс (калиум сорбат), пантотенска киселина, нобилетин (Citrus depressa концентриран прашок), фолна киселина и ароми.

Пакувано во заштитена атмосфера.

Употреба: едно (1) шишенце на ден, пред појадок. Протресете добро пред употреба. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на балансирана исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура до 30°C

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се