MARNYS Протект јуниор, 20 шишенца

Marnys royal jelly protect junior propolis vitamins vitamini maticen mlec imunitet deca
MARNYS Протект јуниор, 20 шишенца
800,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036831C
favorite_border

Опис на производот

Royal Protect Junior претставува граничен производ, раствор од матичен млеч, прополис и висока концентрација на 12 витамини, што придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Пакување: 20 шишенца х 10 мл

Содржина

Состав (во 10 мл):

Матичен млеч 300 мг
Прочистен прополис* 50 мг
Витамин Ц  60 мг
Ниацин 18 мг
Витамин Е 10 мг
Пантотенска киселина  6 мг
Витамин Б6 2 мг
Рибофлавин 1.6 мг
Тиамин  1.4 мг
Витамин А 800 мкг
Фолна киселина 200 мкг
Биотин   150 мкг
Витамин Д 5 мкг
Витамин Б12 1 мкг

*еквивалент на 125 мг суров прополис.

Состојки: дејонизирана вода, фруктоза, матичен млеч, витамин Ц, прополис, ниацин, витамин Е, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин, тиамин, витамин А, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12, регулатор на киселост: лимонска киселина, арома на шумско овошје, конзерванс: калиум сорбат. Пакувано во заштитена атмосфера.

Не се препорачува кај лица алергични на мед и медни производи.

Употреба:

  • Деца од 1 до 5 години: 5 мл на ден, пред појадок.
  • Деца над 5 години и возрасни: 10 мл на ден, пред појадок.

Протресете добро пред употреба.

Мерки на претпазливост: Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура до 30°C. Производот не претставува замена за урамнотежена и здрава исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се