MARNYS Редукил глукоманан, 60 капсули

marnys redukil glucomannan glukomanan
MARNYS Редукил глукоманан, 60 капсули
856,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045779C
favorite_border

Опис на производот

REDUKIL - GLUCOMANNAN

Формулиран за дополнување на здрава контрола на телесната тежина благодарение на ефектите на заситеност и нормализација на интестиналниот транзит. Глукоманан придонесува за намалување на телесната тежина во тек на енергетски ограничен режим на исхрана.

Главни продобивки:

  • Корисен ефект на производот врз цревниот транзит, како и намалување на телесната тежина
  • Придонесува за нормално одржување на нивото на холестерол

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: една (1) капсула содржи:

    %ПДВ*
Глукоманан    500 мг /
Микрокристална целулоза  50 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: глукоманан, микрокристална целулоза. Обвивка на капсулата: желатин.

Употреба: ефектот се постигнува со земање на 3 г глукоманан на ден (6 капсули) поделен во 3 дози од по 1 г, (2 капсули) со 1-2 чаши вода, пред оброк, во тек на енергетски ограничен режим на исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.  

Преупредување: опасност од загушување кај лица кои имаат потешкотии со голтањето или при земање на капсулите со несоодветна количина течност. Производот не претставува замена на балансирана исхрана.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.  

Да се чува на ладно и суво место заштитено од сончева светлина.  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се