ME&SHE Сет на производи за интимна нега

Me&She Set
ME&SHE Сет на производи за интимна нега
1.689,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056589C
favorite_border

Опис на производот

Me&She Сет на производи за интимна нега:

Со избалансирана рН-вредност, збогатен со екстракти од 7 билки: папаја, чајно дрво, маточина, рузмарин, сладок корен, жалфија и кантарион.

Пакување: 125 мл.

Не содржи хемиски активни материи. Лесен гел-крем со повеќекратно дејство, кој ја негува, омекнува и хидрира интимната област. Содржи хијалуронска киселина, пантенол, витамин Е, масло од соја и шеа путер. 

Пакување: 50 мл.

Не содржи хемиски активни материи. Благ пребиотички гел-крем со јогурт, инулин, алантоин, витамини А и Б и млечна киселина за ревитализација на микробиомот на интимната област. Нежно ја смирува иритацијата, чешањето и пецкањето. 

Пакување: 50 мл.

ПОДАРОК несесер.

Содржина

Состав: прочистена вода, динатриум лаурет сулфосукцинат, коко глукозид, глицерол, целолозна гума, кокамидопропил бетаин, екстракт од маточина, феноксиетанол и етилхексилглицерин, екстракт од папаја, екстракт од рузмарин, екстракт од лист на жалфија, екстракт од сладок корен, екстракт од кантарион, масло од лист на чајно дрво, масло од лушпа на помело, млечна киселина.

Начин на употреба: Направете пена и нанесете од гелот на влажна кожа. Темелно исплакнете со вода.

Состав: вода, глицерол, С12-15 алкил бензоат, каприлик/каприк триглицериди, шеа путер, пантенол, цетеарет 20, токоферол ацетат, глицерил стеарат, цетил алкохол, стеарил алкохол, сквалан, феноксиетанол, цетил палмитат, млечна киселина, масло од соја глицин, масло од дрво на црвен кедар, хијалуронска киселина, етилхексилглицерин.

Начин на употреба: Отворете го капачето, нежно стиснете и по потреба нанесете на интимната област. Не се плакне.

Состав: вода, каприлик/каприк триглицериди, глицерол, С12-15 алкил бензоат, глицерил стеарат, цетеарет 20, цетеарил алкохол, цетил палмитат, токоферол ацетат, инулин, јогурт во прав, цетил алкохол, стеарил алкохол, феноксиетанол, етилхексилглицерин, маслиново масло, алантоин, масло од лушпа на помело.

Начин на употреба: Отворете го капачето, нежно стиснете и по потреба нанесете на интимната област. Не се плакне.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

  • Me&She SEVEN HERBS daily intimate wash. Xhel për kujdesin ditor intim. Krem i butë për kujdesin e përditshëm intim, me një vlerë të ekuilibruar të pH, i pasuruar me ekstrakte të papajas, pemës së çajit, balsamit të limonit, rozmarinës, rrënjës së jamballit, sherbelës dhe kantallonit. Per perdorim te perditshëm. 

Mënyra e përdorimit: Bëni një tush dhe aplikojeni kremin e but në lëkurë të lagur. Shpërlajeni tërësisht me ujë. 

Përbërësit: uje i pastër, disodium laureth sulfosuccinate, koko glukozid, glicerinë, çamçakëz celuloze, kokamidopropil betaine, ekstrakt balsami i limonit, fenoksietanol dhe etilheksilglicerinë, ekstrakt papaja, ekstrakt rozmarine, ekstrakt i gjetheve të sherebelës, ekstrakt nga rrënjët e gjetheve të sherbeles, ekstrakt i vajit të jamballit, acid laktik. 

Paketimi: 125 ml.

  • Me&She MOISTURIZER intimate gel cream. Xhel-krem për hidratimin e zonës intime. Nuk përmban substanca kimikisht aktive. Krem i lehtë me efekte të shumta që ushqen, zbut dhe hidraton zonën intime, përmban acid hialuronik, pantenol, vitaminë E, vaj soje dhe gjalpë shea. 

Mënyra e përdorimit: Hapeni kapakun, shtrydheni butësisht dhe aplikojeni ne zonën intime sipas nevojes. Mos e shperlani. 

Përbërësit: Uje, Glucerol, C12-15 Alkil Benzoat, Trigliceride Kaprilike/Kaprike, Gjalpë Shea, Panthenol, Cetearet 20, Acetat Tocopherol, Gliceril Stearat, Cetyl Alkool, Stearil Alkool, Squalane, Fenoksiedaril Acetate, Catanet Red Vaj druri, Acid Hialuronk, Etihekulglicerinë. 

Paketimi 50 ml.

  • Me&She YOGURT PREBIOTIC intimate gel cream. Xhel-krem prebiotik për kujdesin intim. Nuk përmban substanca kimikisht aktive. Gel-krem i butë prebiotik me jogurt, inuline, alantoine, vitamina A dhe B dhe acid laktik për të rigjallëruar mikrobiomën e zonës intime. Zbut butësisht irritimin, kruarjen dhe ndjesi shpimi gjilpërash. 

Mënyra e përdorimit: Hapeni kapakun, shtrydheni butësisht dhe aplikojeni në zonën intime sipas nevojës. Mos e shpertani. 

Perbërësit: uje, trigliceride kaprilike/kapriku, glicerine, C12-15 alkil benzoat, gliceril stearat, cetearet 20, alkool cetearyl cetil palmitat, acetat tokoferol, inuline, jogurt pluhur, alkool cetal, vaj glieretil, stearat stearat antoine, vaj levozhge pomelo. 

Paketimi: 50 ml.