MIKEDA Течен колаген 5000, 21 флакон

Mikeda Active Collagen aktiven kolagen
MIKEDA Течен колаген 5000, 21 флакон
2.945,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
045752C
favorite_border

Опис на производот

Микеда ефикасно го подобрува квалитетот и структурата на кожата и ги намалува брчките.

Микеда актив колаген 5000 е додаток на вашата дневна рутина за нега на кожата која ја храни кожата одвнатре за видливи резултати однадвор. Оваа синергистичка формула ефикасно го зголемува нивото на колагенот на вашата кожа.

Активно помага во намалување на брчките, ја зголемува хидратацијата, напнатоста и еластичноста на кожата, како и на косата и ноктите.

  • Содржи хидролизиран колаген кој е богат со пептиди кои ги стимулираат фибробластите при производство на колаген. Кожата станува подебела бидејќи количината на колаген во кожата се зголемува, со што брчките и фините линии се помалку видливи. Уникатните колаген пептиди исто така го зголемуваат производството на хијалуронска киселина што резултира во се повеќе хидрирана кожа. Овој двоен ефект го прави овој препарат ефикасна формула за убава кожа
  • Витамините Б2 и Б3 заедно со цинкот придонесуваат за одржување на нормална кожа. Неопходниот витамин Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата, а заедно со витамин Б2 и Е како и цинк придонесува за заштита на клетките од оксидативниот стрес. „Семоќниот“ цинк, покрај сите гореспоменати улоги, придонесува и за одржување на нормална коса и нокти

Пакување: 21 еднодозно шишенце

Содржина

Состав:

Едно (1) шише содржи:                                                         

    %ПДВ* 
Пептан ® хидролизиран колаген 5000 мг **
Витамин Ц   100 мг 125
Витамин Е 10 мг 83
Витамин Б2 2 мг 143
Цинк 5 мг 50
Beauty Shield Complex 20 мг **
- хијалуронска киселина 10 мг **
- витамин Б3 10 мг 63

*препорачана дневна доза.
**препорачаниот дневен внес не е утврден.

Состојки: вода, пептан ® рибин хидролизиран колаген (18,2%), арома, киселина: млечна киселина; Л-аскорбинска киселина, цинк глуконат, конзерванс: калиум сорбат; d1-алфа-токоферил ацетат; никотинамид, натриум хијалуронат, засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза; рибофлавин.

Употреба: Едно (1) шише на ден.

Протресете добро пред употреба.
Содржината може да се пие директно или да се меша со вода или сок.
За најдобри резултати, се препорачува да се користи секој ден најмалку четири недели.

Не препорачуваме внес на кофеин (кафе) еден час пред и еден час по земањето на Mikeda ® Active Collagen 5000, бидејќи кофеинот може да ја намали апсорпцијата на состојките.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се