MIZON All In One Крема со слуз од полжав, 75 мл

MIZON All In One Крема со слуз од полжав, 75 мл
1.550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052068C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Со формулата со висококонцентриран филтрат од слуз од полжав, овој крем ќе овозможи целосна грижа преку првиот чекор од вашата рутина за нега на кожата.

Ја хидрира и штити кожата, помага да се изгубат фините линии, ги намалува лузните од акни.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: вода, филтрат од слуз од полжав, цетеарил оливат, сорбитан оливат, цетеарил алкохол, бутилен гликол, глицерил стеарат, диметикон, хидрогенирано растително масло, палмитинска киселина, етилхексилглицерин, стеаринска киселина, полиакрилат-13, карбомер, полиизобутен, натриум полиакрилат, аденозин, трополон, полисорбат 20, сорбитан изостеарат, динатриум EDTA, сок од Betula alba, глицерин, ekstrakt od Portulaca oleracea, алкохол, 1,2-хександиол, екстракт од корен од Gentiana lutea, екстракт од Achillea millefolium, екстракт од Artemisia absinthium, екстракт од цвет од Arnica montana, екстракт од Centella asiatica, натриум хијалуронат, палмитоил трипептид-5, бета-глукан, екстракт од плод од Vaccinium macrocarpon (брусница), екстракт од плод од Rubus idaeus (малина), екстракт од плод од Prunus serotina, екстракт од плод од Cornus оfficinalis, екстракт од плод од Punica granatum, калиум сорбат, бакар трипептид-1, феноксиетанол.

Употреба: во првиот чекор од негата, нанесете преку целото лице и нежно масирајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се