MIZON Night Repair Концентрирана серум ампула, 30 мл

MIZON Night Repair Концентрирана серум ампула, 30 мл
1.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052090C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Оваа високо збогатена ампула моќно ја ревитализира кожата додека спиете. Додека додава хидратација и сјај, помага во зацврстување на уморната кожа.

Специјално формулирана за да делува анти-ејџ и да ја регенерира оштетената кожа.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, бутилен гликол, глицерин, ниацинамид, бис-PEG-18, метил етер диметил силан, фенил триметикон, PEG-40, хидрогенирано рицинусово масло, карбомер, трометамин, 1,2-хександиол, етилхексилглицерин, ксантан гума, аденозин, токоферил ацетат, декстрин, динатриум EDTA, вода од Lavandula angustifolia (лаванда), натриум хијалуронат, екстракт од Theobroma cacao (какао), сок од Betula alba, нато гума, алкохол, бета-глукан, екстракт од семе од Vitis vinifera (грозје), лецитин, каприлен/капрински триглицерид, екстракт од лист од Aloe barbadensis, BHT, диизопропил адипат, убикинон, филтрат од фермент од Leuconostoc/корен од ротквчка, палмитоил трипептид-5, екстракт од плод од Vaccinium macrocarpon (брусница), екстракт од плод од Rulbus idaeus (малина), Екстракт од плод од Prunus serotina, екстракт од плод од Cornus officinalis, екстракт од плод од Punica granatum, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), екстракт од Origanum vulgare, екстракт од цвет од Lavandula angustifolia (лаванда), екстракт од цвет/лист/стебло од Thymus vulgaris (мајчина душица), бакар трипептид-1, жолта 5 (CI 19140),феноксиетанол.

Употреба: по чистењето и нанесувањето тонер, нежно нанесете неколку капки на лицето и тапкајте за да се апсорбира.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се