MIZON Snail Repair Intensive Есенција за лице со слуз од полжав, 100 мл

MIZON Snail Repair Intensive Есенција за лице со слуз од полжав, 100 мл
1.390,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052067C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Есенција збогатена со слуз од полжав која ја подобрува еластичноста на кожата.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, метилпропандиол, филтрат од слуз од полжав, глицерин, глицерет-26, карбомер, трометамин, трехалоза, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, етилхексилглицерин, натриум полиакрилат, 1,2-хександиол, пулулан, пропандиол, аденозин, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, натриум хијалуронат, хијалуронска киселина, феноксиетанол.

Употреба: нанесете нежно соодветна количина на лицето од средината кон надвор и тапкајте за да се апсорбира целосно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се