MIZON Snail Repair Intensive Тонер за лице со слуз од полжав, 100 мл

MIZON Snail Repair Intensive Тонер за лице со слуз од полжав, 100 мл
1.190,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052066C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Поттикнувачки тонер со концентриран филтрат од слуз од полжав кој ја враќа рамнотежата и виталноста на кожатa.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, пропандиол, метил глуцет-20, глицерин, глицерет-26, филтрат од слуз од полжав, C12-14 парет-12, 1,2-хександиол, трехалоза, карбомер, трометамин, пантенол, етилхексилглицерин, аденозин, бутилен гликол, поликватерниум-51, целулозна гума, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia Cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, екстракт од лист од Origanum vulgare, екстракт од лист од Chamaecyparis obtusa, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од фермент од Lactobacillus/соја, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од гранче од Cinnamomum cassia, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, феноксиетанол.

Употреба: нанесете нежно со дланките соодветна количина на лицето по миењето. Нанесете рамномерно на целото лице за да се апсорбира.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се