MYLAN Алергодил 0.1% спреј за нос, 10 мл

MYLAN Алергодил 0.1% спреј за нос, 10 мл
469,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048781C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Алергодил припаѓа на групата лекови наречени антихистаминици. Тие функционираат така што ги спречуваат дејствата на хистаминот, којшто телото го произведува како дел од алергиска реакција. 

Алергодил се користи за лекување алергиски ринитис. Тоа е алергија којашто може да се јави само во одредено време во годината (на пример, алергија на полен, позната како алергија на поленов прав) или во текот на целата година (на пример, алергија на инсектите во домашната прашина или на влакна од куче или мачка). Вообичаено предизвикува течење на носот, кивање, чешање или затнат нос. Алергодил треба да помогне во контролата на овие симптоми.

  • Овој производ може да се употребува кај возрасни и деца на возраст од најмалку 6 години

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: секое прскање содржи 140 мкг азеластин хидрохлорид.

Употреба: вообичаената доза е едно прскање во секоја ноздра наутро и потоа повторно навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се