NATUR PRODUCT PHARMA Апуретин, 30 капсули

NATUR PRODUCT PHARMA Апуретин, 30 капсули
409,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
038894C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Делува во елиминирање на вишокот на течности од организмот.

  • Помага во одржување на нормална телесна тежина
  • Помага во елиминирање на токсичните продукти од метаболизмот

Апуретин е формулиран така да придонесува во природното излачување на вишокот течности од организмот и одржување на здравата тежина овозможувајќи оптимални услови за елиминирање на токсичните продукти на метаболизмот.

  • Природните антиоксиданси од брусницата помагаат во заштита на клетките и ткивата од штетното влијание на слободните радикали
  • Јаболковиот оцет делува како реминерализатор и тоникум, помага во одржување на нормален апетит и во согорување на прекумерните масти
  • Екстрактот од коприва преку диуреза го подржува отстранувањето на вишокот вода и на токсините од организмот, со што поволно влијае во одржување на нормалната телесна маса и добрата општа состојба
  • Цинкот придонесува за правилен метаболизам на јаглехидратите, макронутритиентите (хранливите материи), нормалната синтезата на масните киселини и протеините и заштита на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:
1 капсула (500 мг) содржи:

Концентрат од сок од брусница  80 мг
Екстракт од хербата на коприва 50 мг
Јаболков оцет во прав  50 мг
Јаболков оцет во прав  12 мг*

*80 % од МДК (максимално дозволено дневно внесување)

Употреба: се препорачува 1 капсула на ден, со многу течности. Апуретин е наменет за возрасни.

Не се препорачува употреба при бременост и доење. Апуретин не треба да се употребува кај лица под терапија со орални антикоагуланси и диуретици.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се