NATUR PRODUCT PHARMA Детрикал 4000 ИЕ, 60 таблети

NATUR PRODUCT PHARMA Детрикал 4000 ИЕ, 60 таблети
414,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
049429C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Препаратот е наменет за лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д.

Пакување: 60 таблети

Содржина

Дозирање: возрасни 1 таблета еднаш на ден.

Важни напомени: производот мора да се користи под медицински надзор.  Да се чува подалеку од дофат на деца. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. 

Производот не е наменет за деца и лица помлади од 18 години, бремени, доилки и лица преосетливи на неговите состојки. Не е за парентерална употреба. Прекумерната употреба може да предизвика лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се