NATUR PRODUCT PHARMA Клименум 56 таблети

NATUR PRODUCT PHARMA Клименум 56 таблети
449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
043065C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Систем со континуирано 24 часовно компексно дејство, кој придонесува за:

  • Справување со топли бранови, немир или раздразнетост во периодот на менопауза
  • Одржување на нормални коски
  • Нормална функција на нервниот систем

Хмељот и екстрактот од трилисната црвена детелина придонесуваат за справување со топли бранови, немир и раздразнетост во периодот на менопауза

Калциумот, магнезиумот и витаминот Д придонесуваат во одржување на нормална состојба на коските

Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем

Пакување: 56 таблети

Содржина

Клименум таблети ДЕН 

Состав: микриокристална целулоза, екстракт од семе на соја (Glycine max), магнезиум оксид, екстракт од трилисна (црвена) детелина (Trifolium pretense),  фруктоолигосахариди,  силициум диоксид, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), магнезиум стеарат.

Обвивка: хидроксипропилметилцелулоза, талк, титанов диоксид, полидекстроза, глицерин, Е172 (железен оксид, жолт), Е104*, Е132. **% од препорачаните референтни вредности за возрасни.

Клименум таблети НОЌ

Состав: калциум карбонат, екстракт од семе на соја (Glycine max), пулверизирани шишарки од хмељ (Humulus lupulus), фруктоолигосахариди, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, силициум диоксид, витамин Д, фолна киселина.

Обвивка: хидроксипропилметилцелулоза, полидекстроза, титанов диоксид, триглицериди со среден ланец, Е132, Е133, Е172 (железен оксид, црн), Е104*. **% од препорачаните референтните вредности за возрасни.

Начин на употреба: 1 таблета ден наутро и 1 таблета ноќ навечер. Препорачаните дневни дози не смее да се надминуваат.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се