NATURA THERAPY Акциски сет - Бронхо протект, 2+1 по 500 мл

NATURA THERAPY Акциски сет - Бронхо протект, 2+1 по 500 мл
1.990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052454C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Бронхо протект е додаток на исхраната со екстракти од кинески тегавец, куркумин, рузмарин, црно семе, медицинска печурка реиши и витамин Ц и Д.

Редовниот внес на Бронхо протект помага во:

  • Подобрување на имунитетот и одржување на имуната функција на организмот
  • Заштита и одржување на функцијата на органите за дишење, при инфекции на горните и долните дишни патишта предизвикани од патогени микроорганизми и алергиски реакции
  • Намалување на продукцијата на секрет, негово полесно исфрлање од телото, како и смирување на кашлицата

Бронхо протект е наменет за сите лица, деца над 4 годишна возраст и возрасни кои имаат потреба од зајакнување и одржување на имунитетот, деца и лица со инфекции и опструкции на горните и долни дишни патишта, посебно со инфекции и воспаленија не бронхиите и белите дробови и лица со ХОБС, лица со фиброза и пушачи.

Пакување: сет од три пакувања по 500 мл

Содржина

Состав: вода, глицерол, екстракт од црно семе, екстракт од цитрус (плод), екстракт од плантаго, витамин Ц, екстракт од реиши, куркума екстракт, ксантан гума, арома на шумска јагода, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), лимонска киселина, засладувач (стевиа), екстракт од рузмарин, витамин Д3.

Употреба: препорачан дневен внес:

  • За деца од 4 до 14 години: 1 до 3 пати на ден по 5 мл
  • За деца над 14 години и возрасни: 1 до 3 пати на ден по 10

Напомена: производот не е наменет за деца под 3 годишна возраст.

Да не се надминува препорачаниот дневен внес. Во случај на бременост или доење, како и земање на терапија со лекови препорачуваме да консултирате лекар пред земање на било кој додаток на исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се