NATURA THERAPY Акциски сет - Течен колаген, 2+1 по 500 мл

NATURA THERAPY Акциски сет - Течен колаген, 2+1 по 500 мл
2.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049987C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Течниот колаген претставува уникатен колагенски производ кој во секоја доза обезбедува 5.000 мг хидролизиран колаген тип 1, од најдобриот бренд Пептан® со клиничко докажано дејство, кој е збогатен со 520 мг глукозамин и 5.2 мг хијалуронска киселина. Ваквата уникатна комбинација на колагенот може да се искористи за обнова на колагенската структура во кожата, зглобовите, коските и сврзното ткиво насекаде во организмот.

Редовната употреба на течниот колаген овозможува внесување на:

  • Комбинација на најквалитетни колагенски пептиди, глукозамин и хијалуронска киселина со кои се подобрува и одржува еластичноста, цврстината, хидрираноста и виталноста на кожата обезбедувајки помазен изглед, намалена појава и израмнување на брчките, како и подобар квалитет на косата и ноктите
  • Структурни протеини и хијалуронска киселина, неопходни за создавањето и обнова на рскавицата, задршка на водата и подобрување на подмачкувањето, за добра функција и здравје на зглобовите
  • Колаген потребен за внатрешната структура на коските, за подобрено вградување на калциумот и другите минерали и обезбедување на густината на коскеното ткиво и цврстина на коските
  • Колаген кој влегува во состав и е неопходен за обнова на внатрешната обвивка на органите за дигестија, крвните садови и сврзното ткиво во сите органи.

Течниот колаген е наменет за сите кои имаат потреба од намалување на брчките и одржување на здрава, цврста, хидрирана и еластична кожа, здрава коса и нокти, за сите лица со артритис, воспаленија и повреди на зглобовите, за лица со остеопороза и остеопенија, лица со оштетувања на крвните садови, спортисти и сите кои сакаат активна регенерација на организмот.

Пакување: сет од три пакувања по 500 мл

Содржина

Употреба: 20 мл (1 мерица/капаче), 1 до 2 пати на ден, пред оброк. Најдобро наутро пред јадење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се