NATURA THERAPY Простатол комплекс, 30 капсули

NATURA THERAPY Простатол комплекс, 30 капсули
995,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051191C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е додаток на исхраната кој содржи специфични билни екстракти и цинк и е наменет за одржување на здравјето и функцијата на простатата и уринарниот систем кај возрасната машка популација.

Редовниот внес на Простатол обезбедува:

  • Уникатни состојки како екстракти од нискорастечка палма, семки од тиква, африканска слива и коприва кои помагаат во одржување на нормална честота на празнење на мочниот меур и негово лесно и целосно празнење
  • Екстракти од домат (ликопен) и калинка кои се извор на антиоксиданти, кои заедно со цинкот помагаат во одржување на нормалната функција и метаболизам на клетките на простатата
  • Цинкот е минерал кој е неопходен за нормална функција на тестостеронот и репродуктивниот систем кај мажите
  • Цинк, екстракт од африканска слива и други природни елементи потребни за оджување на здравјето и функцијата на простатата, нивоата на тестостерон и репродуктивното здравје на мажите.

ПРОСТАТОЛ КОМПЛЕКС е наменет за сите возрасни мажи кои имаат проблеми со зголемена/старечка простата (бенигна хиперплазија на простата – потреба од зачестено мокрење навечер, тешкотии при мокрење, слаб млаз на урина и др.), хронични или акутни воспаленија на простатата, воспаление на мочниот меур (циститис), инфекции на семеници (тестиси) и семеводи, мажи со ниско ниво на тестостерон, намалено либидо и сексуална функција.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: се земаат 1 до 2 капсули на ден со вода по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се