NATURA THERAPY Снаил комплекс, 30 капсули

NATURA THERAPY Снаил комплекс, 30 капсули
995,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049209C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Снаил Комплекс e додаток на исхраната со екстракт од полжав, екстракти од куркума, босвелија и витамин Ц, наменет за одржување на здравјето на зглобовите и сврзното ткиво. Содржи уникатна формула базирана на единствениот, оригинален Nutrilex протеински комплекс од секрет од полжав (со алантоин).

Редовната употреба на Снаил Комплекс овозможува внесување на:

  • „Нутрилекс“® протеински комплекс од екстракт од полжав, со алантоин за здрава рскавица, подмачкани и подвижни зглобови
  • Куркумин и екстракт од босвелија. Согласно ЕФСА, куркуминот делува антиинфламаторно и помага во ослободување на болките во зглобовите и мускулите (ЕФСА прифатено тврдење ИД 2598), а босвелијата ги одржува зглобовите разладени и слободни во движењето (ЕФСА) прифатено тврдење ИД 4000)
  • Витамин Ц кој помага во продукцијата на колаген и е нопходен за обнова и функција на сврзното ткиво во зглобовите (ЕФСА прифатено тврдење ИД 1226)

Препаратот е наменет за сите кои страдаат од артритис (гонартроза, коксартроза и други форми на остеоартритис и ревматоиден артритис), проблеми со лигаменти, тетиви, спортски и други повреди, или дегенеративни промени на зглобовите. Исто така, помага и кај лица со заболувања и повреди на рбетниот столб и карлицата како ишијас, лумбаго, спондилоза и др.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: се зема 1 капсула на ден, најдобро наутро пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се