NATURAL WEALTH АБЦ Плус директ, 20 кесички

NATURAL WEALTH АБЦ Плус директ, 20 кесички
391,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034131C
favorite_border

Опис на производот

АБЦ Плус директ

  • За намалување на заморот и здрав имунитет
  • Се растопува директно во уста                                           
  • Со вкус на портокал и манго
  • Со шеќер и засладувач

Железото, витамините Ц, Б6 и Б12 придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста и за нормална функција на имуниот систем.

Витамините Б1, Б2, и Ц придонесуваат за обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам.

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

Една (1) кесичка содржи:                  

    *ПДВ%
Витамин А 800 мкг 100%
Витамин Ц  80 мг 100%
Витамин Д  5 мкг 100%
Витамин Е  12 мг  100%
Витамин Б1 1.1 мг 100%
Витамин Б2 1.4 мг 100%
Ниацин  16 мг 100%
Витамин Б6  1.4 мг 100%
Фолна киселина 200 мкг  100%
Витамин Б12  2.5 мкг 100%
Биотин  50 мкг 100%
Пантотенска киселина  6 мг 100%
Калциум  240 мг 30%
Железо  4.2 мг 30%
Магнезиум  112.5 мг 30%
Цинк 3 мг 30%
Селен  16.5 мкг 30%
Бакар  0.3 мг 30%
Манган  0.6 мг 30%
Хром  12 мкг 30%

*препорачано дневно внесување

Состојки: декстроза, калциум карбонат, засладувач - сорбитол, магнезиум оксид, киселина-лимонска киселина, Л-аскорбинска киселина, ДЛ-алфа токоферол ацетат, железен цитрат, никотин амид, средство против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини, ретинил ацетат, арома на портокал и манго, цинк цитрат трихидрат, калциум Д-пантотенат, Д-биотин, манглан глуконат, цијанокобаламин, холекалциферол, рибофлавин 5-фосфат, фолна киселина, бакар глуконат, засладувач-аспартам, пиридоксин хидрохлорид, тиамин хидрохлорид, засладувач-ацесулфам К, малтодекстрин, хром хлорид, натриум селенат.

Употреба: Една (1) кесичка на ден. Содржината на кесичката се зема директно во уста, се остава да се растопи и се голта.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се