NATURAL WEALTH Остео Би-Флекс, 80 таблети

NATURAL WEALTH Остео Би-Флекс, 80 таблети
2.351,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017018C
favorite_border

Опис на производот

Osteo Bi-Flex
Унапредена тројно посилна формула со 5-Loxin Advanced®, состојка заштитена со меѓународна патентна заштита PL Thomas-Laila, LLC.
За здрави зглобови, ‘рскавица и коски

  • Витамин Ц придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на ‘рскавиците и коските
  • Манган придонесува за нормално создавање на сврзното ткиво
  • Екстракт од смола од индиски темјан (Boswellia serratа) придонесува за одржување на нормални зглобови

Пакување: 80 таблети

Содржина

Состав:

Две таблети содржат:      

    %ПДВ
Глукозамин хидрохлорид  1500 мг /
Заштитена мешавина 1200 мг /
Витамин Ц 60 мг 75
Манган  2 мг 100
Бор 3 мг /
5-Loxin Advanced®AKBA (екстракт од смола од индиски темјан Boswellia serrata) 100 мг /

Хондроитин/MSM комплекс составен од:

  • хондроитин сулфат
  • метилсулфонилметан (MSM)
  • колаген (хидролизиран желатин)
  • смола од индиски темјан (Boswellia serrata)
  • хијалуронска киселина
  • натриум хијалуронат
1100 мг /

*Препорачано дневно внесување
 

Состојки: глукозамин хидроксид (од ракчиња), заштитена мешавина (хондроитин/MSM комплекс и 5-Loxin Advanced®AKBA); стабилизатор-кросповидон; Л-аскорбинска киселина; средство за зголемување на волуменот- микрокристална целулоза, средство против згрутчување - магнезиумови соли на масни киселини; средство за полирање - хидроксипропилметил целулоза;  натриум борат; средство против згрутчување - силициум диоксид; малтодекстрин; манган сулфат; боја - титаниум диоксид, карамел; средство за полирање - карнауба восок.

Употреба: По две(2) таблети на ден, во тек на оброк. Може да се замаат две таблети одеднаш  или распоредени по една таблета со оброк, два пати на ден.
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на храна не треба да се користат како замена на разновидна исхрана.

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени и доилки.
Во случај на пречувствителност на било која состојка на производот веднаш прекинете со негова употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се