NATURAVITA Увин Х инстант чај, 180 г

NATURAVITA Увин Х инстант чај, 180 г
166,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008265C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Верен жител на секоја семејна аптека, нема попознат и поуспешен партнер во борбата против уринарните инфекции од чајот Naturavita Uvin H кон кој сите се обраќаат со целосна доверба. Повеќе од 40 години оваа мешавина од шест билки е позната како брзо и ефикасно решение кое подеднакво добро делува и кај помладите и кај постарите луѓе.

  • Дејствува како антисептик на уринарниот тракт
  • Неговиот ефект врз површината на бактериите е докажан, а со тоа и да се спречи ширењето и причината за воспаление
  • Чајот од увин има диуретично дејство и помага во исфрлање на бактериите од организмот

Нето-тежина: 180 г

Содржина

Начин на  употреба: растворете 1 лажичка прав во 0,2 л топла или ладна вода. Пијте чај 4-6 пати на ден, секогаш свежо подготвен.

Предупредување: се користи до една недела. Не се препорачува да се зема со американска брусница, витамин Ц, лица со нарушуена функција на бубрезите или срцето, бремени жени, доилки и деца под 12-годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се