NESCAFÉ Dolce Gusto Barista Еспресо, 16 капсули

NESCAFÉ Dolce Gusto Barista Еспресо, 16 капсули
337,00 ден.
303,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049585C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Oткријте го NESCAFÉ Dolce Gusto Barista кафето со многу интензивен вкус, пржено до темна боја.

  • Краток напиток од 35 мл
  • Со интензитет 9/11

Нашите талентирани експерти за кафе направија мешавина од врвната јужноамериканска и источноафриканска Arabica, и од интензивното азиско Robusta кафе. Направете професионално квалитетно кафе со густ кадифен крем, благодарение на нашите апарати за кафе под висок притисок (дo 15 бари), и со нашите херметички затворени капсули за зачувување на свежината, секогаш ќе уживате во богатите ароматични шољички кафе.

  • Кафе со многу интензивен вкус, пржено до темна боја
  • Кафе со богати интензивни ароми и ноти на темна чоколада и цитруси
  • Креативна мешавина од врвната јужноамериканска и источноафриканска Arabica, и од интензивното азиско Robusta кафе
  • Свежината на кафето е зачувана во херметички затворена капсула, која е наменета за NESCAFÉ Dolce Gusto апаратите за кафе со капсула, за шољичка богата со арома секој пат

Пакување: 16 капсули за 16 шољљички NESCAFÉ Dolce Gusto Barista кафе

Содржина

Состав: мешавина од пржено мелено кафе, капсула монодоза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се