NESCAFÉ Dolce Gusto Café au Lait Интензивно кафе, 16 капсули

NESCAFÉ Dolce Gusto Café au Lait Интензивно кафе, 16 капсули
384,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049587C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Oткријте го NESCAFÉ Dolce Gusto Café au Lait кафето, комбинација од интензивно кафе и фино млеко, во една капсула (180 мл напиток).

Нашите талентирани експерти за кафе го измешаа интензивно чистото Robusta кафе со млеко и создадоа вистинска хармонија на вкус, со ноти на карамела и препржени житарки.

Направете професионално квалитетно кафе со густ кадифен крем, благодарение на нашите апарати за кафе под висок притисок (дo 15 бари), и со нашите херметички затворени капсули за зачувување на свежината, секогаш ќе уживате во богатите ароматични шољички кафе.

  • Комбинација од интензивно кафе и фино млеко, во една капсула (180 мл напиток)
  • Интензитетот на чисто Robusta кафе, измешан со млеко создава вистинска хармонија на вкус, со ноти на карамела и препржени житарки
  • Свежината на кафето е зачувана во херметички затворена капсула, која е наменета за NESCAFÉ Dolce Gusto апаратите за кафе со капсула, за шољичка богата со арома секој пат

Пакување: 16 капсули за 16 шољички NESCAFÉ Dolce Gusto Café au Lait кафе.

Содржина

Состав: полномасно млеко во прав (75,5%), инстант кафе (21,9%), стабилизатори: дикалиум-фосфат, тринатриум-цитрат, емулгатор: соја лецитин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се