NEUTROGENA Bright Boost Ноќен крем за лице, 50 мл

NEUTROGENA Bright Boost Ноќен крем за лице, 50 мл
1.018,00 ден.
560,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052101C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Neutrogena Bright Boost гел- крем за обновување на кожата преку ноќ, формулиран со неоглукозам, регенератор за негување на кожата и хијалуронска киселина, за да го надополни природниот процес на обновување на вашата кожа во текот на ноќта за да можете да се разбудите со посветла и помазна кожа.

  • Формулата неоглукозамин го зајакнува обновувањето на површинските клетки за да го надополни природниот процес на обновување на кожата преку ноќ
  • Без масла, без алкохол и некомедоген

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, бутилен гликол, изононил изононаноат, диметикон, ацетил глукозамин, акрилати/бехенет-25 метакрилат кополимер, зеа мајс (пченкарен) скроб, бутироспермум парки (шеа) путер, феноксиметиломерилат каприлил гликол, калиум цетил фосфат, изохексадекан, хидрогенизирани глицериди на палми, етилхексилглицерин, диметиконол, натриум хидроксид, мирис, натриум хијалуронат, динатриум EDTA, цитрусен лимон (лимон) лушпа од лимон (лимон) екстракт од цитрус-лимон (лимон) глуконат, натриум метабисулфит, црвен 40.

Употреба: навечер нанесете на исчистено лице и врат. Со лесна масажа распоредете го производот насекаде.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се