NEUTROGENA Hydro Boost Сет - крем за раце 75 мл + спреј за тело 200 мл

NEUTROGENA Hydro Boost Сет - крем за раце 75 мл + спреј за тело 200 мл
645,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050001C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Neutrogena Hydro Boost - Линија за засилување на хидратацијата

  • Neutrogena Hydro Boost Гел-крем за раце

Погоден за секојдневна употреба, овој хранлив крем за раце е клинички докажан дека хидрира 24 часа, оставајќи ги сувите раце значително помеки и помазни. Навлажнувачката формула со хијалуронска киселина, дерматолошки тестирана, се напојува со хијалуронска киселина, која природно се наоѓа во кожата, за да ја зајакне хидратацијата на клетките на кожата. Без парабени.

Пакување: 75 мл

  • Neutrogena Hydro Boost Спреј за хидратација

Хидратантниот спреј Neutrogena Hydro Boost® Express носи напредна експертиза за хидратација на лицето во негата на телото, за моментално еластична и сјајна кожа која трае цел ден. Оваа освежувачка, ултра лесна и разладувачка формула се напојува со хијалуронска киселина, супер хидратант за нега на кожата, способен да држи до 1000 пати тежина во вода.

Погоден за чувствителна кожа, дерматолошки тестиран.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав:

  • Neutrogena Hydro Boost Гел-крем за раце

Water, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Petrolatum, Phenoxyethanol, Sodium Polyacrylate, Cetearyl Olivate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Sorbitan Olivate, Fragrance, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Blue 1.

  • Neutrogena Hydro Boost Спреј за хидратација

Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Petrolatum, Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 60, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, C12-20 Alkyl Glucoside, C14-22 Alcohols, Isohexadecane, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Chlorphenesin, Parfum, Benzyl Alcohol.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се