NEVA Rosal [clean] [be-nourished] Крема со бадемово масло, 50 мл

NEVA Rosal [clean] [be-nourished] Крема со бадемово масло, 50 мл
331,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052141C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Богатата активна формула која интензивно ја хидрира и регенерира сувата кожа.

Витаминот Е со својата антиоксидантна моќ го неутрализира штетното дејство на слободните радикали и ги намалува знаците на стареење. Совршената комбинација на шеа путер и кокосово масло ја обновува и длабински ја храни сувата кожа оставајќи ја свежа и сјајна. Маслата од бадеми и семки од грозје ефикасно ја негуваат сувата кожа оставајќи ја мазна и еластична.

  • Дневна и ноќна формула
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерил стеарат, путер бутиросперм, глицерин, каприлен/каприк триглицерид, цетеарил алкохол, масло од кокос нуцифера, дикаприлил карбонат, кокоглицериди, масло од прунус амигдалус дулцис, масло од прунус амигдалус дулцис, каприл глицетален глицерид, лимонска киселина, парфем, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate.

Употреба: нанесете крема на чиста кожа наутро и навечер по потреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се