NIMO Електрична единечна пумпа за измолзување

NIMO Електрична единечна пумпа за измолзување
3.569,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053608C
favorite_border

Опис на производот

  • Electronic Single Breast Pump - Електрична пумпа за измолзување - Mодел HNK-SUTPUMP-01

HNK-SUTPUMP-01 е дизајнирана да биде ергономска и лесна за употреба. Има наклонет дизајн на инка што ќе го олесни вшмукувањето додека седите во исправена положба и подлога за градите за да се овозможи нивна удобност.

Исто така, има силиконска дијафрагма за да спречи млекото да се прелие во цевката и да се врати назад кон пумпата. Инката, перничето за градите, силиконската дијафрагма, силиконскиот вентил и шишето за бебето може да се мијат во машина за садови.

Пумпата за измолзување почнува да работи во режим на ниско ниво, поттикнувајќи го протокот на мајчиното млеко. Мајката може да избере оптимален ритам на молзење со 4-степеното ниво на вшмукување. Пумпата има два различни начини на вшмукување, кои можат да се апсорбираат од бионичкиот ритам. Уредот има и класични фиксни ритми кои го имитираат ритамот на вшмукување на бебето. И двата режима имаат 4 различни нивоа на моќ на вшмукување. Благодарение на LED индикаторите, лесно се гледа во кој режим и ниво на вшмукување работи уредот.

Уредот може да се користи со 4 AA батерии, а покрај тоа може да се користи и со електрично поврзување.

Пред употреба внимателно прочитајте го упатството за употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се