NIVEA Дневен крем против брчки 45+, 50 мл

NIVEA Дневен крем против брчки 45+, 50 мл
440,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040863C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Дневниот крем против брчки за затегнување на кожата 45+ интензивно ја негува, ја хидрира и ја затегнува кожата.
Содржи масло од семки од кајсија, шеа путер и УВ филтри.

Резултати на кожата:

  • Видливо ги намалува брчките  
  • Ја подобрува затегнатоста на кожата    
  • Ја спречува појавата на нови брчки и оштетување на кожата, благодарение на УВ заштитата

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, butyrospermum parkii butter, cetearyl alcohol, ethylhexyl salicylate, methylpropanediol, alcohol denat, glyceryl stearate SE, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated coco-glycerides, phenylbenzimidazole sulfonic acid, prunus armeniaca kernel oil, tocopheryl acetate, ubiquinone, carbomer, xanthan gum, trisodium EDTA, ethylhexylglycerin, sodium H.

Употреба: Се нанесува секое утро, после чистење на лицето, со нежни движења. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се