NIVEA Men Sensitive Пена за бричење за чувствителна кожа, 200 мл

NIVEA Men Sensitive Пена за бричење за чувствителна кожа, 200 мл
208,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
011086C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Спречува појава на иритации и обезбедува пријатно бричење
  • Кожата е мазна и изгледа здраво и негувано
  • Без алкохол

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, isobutane, triethanolamine, laureth-23, palmitic acid, stearic acid, glycerin, chamomilla recutita flower extract, hamamelis virginiana bark/leaf extract, maltodextrin, tocopheryl acetate, caprylic/capric triglyceride, coco-caprylate/caprate, hydroxypropyl methylcellulose, myristic acid, arachidic acid, oleic acid, potassium hydroxide, butane, propane, silica, BHT, piroctone olamine, linalool, parfum.

Употреба:

Внимателно протресете пред упореба, амбалажата држете ја исправено. Нанесете со масажа директно на мокро лице.

Дерматолошки тестиран производ одобрен од мажите со чувствителна кожа.

Внимание: амбалажата е под притисок. Може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи изори. Да не се пуши. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. 4% од масата на содржината се запаливи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се