NORMIA Гранули за перорална суспенција, 10 кесички

NORMIA Гранули за перорална суспенција, 10 кесички
292,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018898C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NORMIA кесички LGG BB-12TM - единствен пробиотички концепт LGG® и BB-12TM, наменет за ефикасно намалување на симптомите на акутна дијареа (пролив), обновување на цревната микрофлора во превенција, при атописки дерматитис, помошна терапија при користење на антибиотик.

Пакување: 10 кесички

Содржина

Употреба: Кесичките се раствораат во ладна течност или храна и се земаат за време или после јадење.

Деца до 6 години земаат 1 кесичка, а од 6 години нагоре се земаат 2 кесички во времетраење од најмалку 2 недели.

При терапија со антибиотик се зема во растојание од најмалку 2 часа од земањето на антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се