NOW Селен 100 мкг, 100 капсули

NOW Селен 100 мкг, 100 капсули
676,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042980C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Селенот е есенцијален минерал што се наоѓа во многу мали количества во организмот. Природно се наоѓаат во бразилските ореви, месото од органите, морската храна и никулците од пченица.

Во комбинација со витамин Е, витамин Ц и бета каротен допринесува за намалување на нивото на лошиот холестерол.

  • Претставува дел од антиоксидантните ензими кои ги штитат клетките од оштетување, нивно стареење и смрт

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

   1 капсула %ПДВ
Селен (од L-Selenomethionine) 100 мкг 143%

Други додатоци: целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор) и магнезиум стеарат (од растителен извор).

Не содржи: глутен, квасец, пченица, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Вегетеријански/Веган производ
- Без ГМО
- Кошер

Употреба: Земете 1 капсула 1-2 пати дневно, со храна.

Предупредување: Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Лица кои живеат во области на почва богата со селен, треба да се консултираат со лекар пред да користат.

Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се