NOW Супер Омега 3-6-9, 1200 мг, 90 капсули

NOW Супер Омега 3-6-9, 1200 мг, 90 капсули
1.212,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
010085C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Супер Омега 3-6-9 е мешавина на риба, лисичинка и масло од ленено семе.

Уникатен баланс на Омега-3 и Омега-6 есенцијални масни киселини, плус Омега-9, не-есенцијална, но корисна масна киселина. Омега-3 масните киселини, алфа линоленска киселина, EPA и DHA, и Омега-6 масната киселина - (GLA-гама-линоленска киселина), се неопходни за одржување на здравјето на кожата, нормален баланс на имунолошкиот систем и правилна функција на нервниот систем. 

Пакување: 90 капсули

Содржина

Состав: 

  2 капсули %ПДВ
Органско масло од семе од лен       800 мг  
Природен концентрат од рибино масло  800 мг  
Масло од лисичинка (семе)      800 мг  
Протеин              < 1г  
Холестерол        0 мг 0%
Мононезаситени масти      0.5 г  
Полинезаситени масти        1.5 г  
Транс масти          0 г  
Заситени масти              < 0.5 г 2%
Вкупно масти                 2.5 г 4%
Калории (од масти)       20  
Калории        25  

Други додатоци: мека капсула (желатин, глицерин, вода) и витамин Е (како природен д-алфа токоферол со мешани токофероли). Содржи риба (сардини, сардели, скуша) и витамин Е од соја.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, млеко, јајца или школки.

Дозирање: земете 2 капсули дневно со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се