NUTRIPHARM Мелатонин рапид спреј, 12 мл

NUTRIPHARM Мелатонин рапид спреј, 12 мл
611,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049790C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток во исхраната со засладувач
  • За побрзо заспивање и лесен сон

Мелатонинот придонесува за скратување на времето потребно за заспивање.

Корисен ефект се постигнува со земање на 1 мг мелатонин пред спиење.

Мелатонинот придонесува за ублажување на субјективните чувства поврзани со промена на временски зони при патување со авион.

Корисен ефект се постигнува со минимален внес од 0.5 мг мелатонин пред спиење во тек на првиот ден од патувањето како и во следните неколку дена по пристигнувањето.

Една доза содржи 1 мг мелатонин.

Пакување: 12 мл

Содржина

Состав: една доза содржи 1 мг мелатонин.

Помошни состојки: вода, емулгатор-глицерол, триглицериди со среден ланец, стабилизатор-полисорбат 80, арома, конзерванс калиум сорбат, ДЛ-алфатокоферол ацетат, лимонска киселина, засладувач-сукралоза.

Употреба: пред употреба протресете. Прснете една доза спреј под јазик, еднаш на ден, непосредно пред спиење. Причекајте 30 секунди пред да голтнете.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците во исхраната не се замена за балансирана исхрана.

Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Да се чува на места недостапни за деца.

Предупредување: производот не е наменет за бремени жени, доилки и деца. Немојте да упоравувате со моторно возило при употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се