NUTRISSLIM Лист од гинко билоба во прав 125 г

NUTRISSLIM Лист од гинко билоба во прав 125 г
255,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039873C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Природно и сурово
  • Погодно за вегани

Гинко билоба (Ginkgo biloba) придонесува за одржување на когнитивните функции, како помнењето.

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Препорачана дневна количина: 3-6 г (1-2 лажички) на ден. Се меша во вода, чај, јогурт, смути, сок од зеленчук или овошје. Да се чува на ладно и суво место. Да не се надминува препорачаната дневна количина.

Не се препорачува употреба кај бремени жени и доилки, како и лица кои примаат антикоагулантна терапија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се