NUTRISSLIM МСМ во прав, 100 г

NUTRISSLIM МСМ во прав, 100 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040379C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Метил сулфонил метанот се наоѓа во различни видови храна.

  • Додаток на исхрана
  • Природно
  • Погодно за вегани
  • Без глутен

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: метил сулфонил метан 100%.

Препорачана дневна количина: почнете со ½ до 1 лажичка од 3 г на ден и постепено зголемувајте до 1-2 лажички (6 г) на ден.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна количина. Додатоците на исхрана не смеат да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот да се чува надвор од дофат на деца! Не се препорачува употреба кај бремени жени, доилки, деца и лица со здравствени проблеми. Лица кои користат лекови пред употреба треба да се консултираат со лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се