NUXE Гел балсам за околу очи 15 мл

NUXE Гел балсам за околу очи 15 мл
1.569,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051729C
NUXE CPROBOOST BAUME YEUX 15 ml (NUXE)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NUXE Crème Prodigieuse Boost - Гел балсам за околу очи

  • Антиоксидантен комплекс со јасмин
  • Тестирано под офтамолошка контрола

Антиоксидантен комплекс со цвет од јасмин и растителен кофеин, овој гел балсам ги корегира несовршеностите на кожата околу очите (подочници, темни кругови) и помага да се заштити оваа чувствителна област од надворешни агресии. Уште од првата примена, кожата е свежа и идеално хидрирана. Од ден на ден, отокот и темните кругови се намалуваат, а контурата на кожата околу очите е мазна и еластичноста е зголемена. Тенот е светол.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол денат, диметикон, глицерин, натриум акрилати кополимер, масло од семе на лешник, октилдодеканол, лецитин, парфем, феноксиетанол, диметиконол, токоферол, етилхексилглицерин, кафеин, рибоза, натриум глуконат, диметикон кросполимер, акрилати/С10-30 алкил акрилати кросполимер, бутилен гликол, натриум хијалуронат, пентилен гликол, екстракт од цвет на јасмин, натриум хидроксид, мика, CI 77491/железо оксид, екстракт од цвет на невен, екстракт од квасец.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се