NUXE Гел за туширање 200 мл

NUXE Гел за туширање 200 мл
350,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051716C
NUXE BODY GEL DOUCHE 200 ml (NUXE)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NUXE Body Melting Shower Gel - Гел за туширање со бадем и ливчиња од цвет на портокал

Со формула која не содржи сапун и парабени, и база од ботаничко потекло. Овој гел за туширање ефикасно и нежно ја чисти кожата. Содржи 96% состојки од природно потекло (вклучувајќи бадем и ливчиња од цвет на портокал).

  • За сите типови на кожа

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, каприлил/каприл глукозид, акрилати/10-30 алкил акрилати кросполимер, парфем, феноксиетанол, глуконалактон, натриум хидроксид, натриум кокоамфоацетат, лаурил глукозид, натриум бензоат, лимонска киселина, тетранатриум едта, 1,2-хексанедиол, каприлил гликол, натриум кокоил глутамат, натриум лаурил глукоза карбоксилат, калциум глуконат, екстракт од цвет на портокал, екстракт од цвет на сладок бадем, трополон.

Мерки на претпазливост: во случај на контакт со очи, исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се