NUXE Хидратантен крем за лице, 30 мл

NUXE Хидратантен крем за лице, 30 мл
739,00 ден.
406,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051735C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NUXE Creme fraiche de beaute - Хидратантен крем 48 часа

  • За нормална кожа

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, каприлик/каприк триглицериди, дикаприлил етер, шеа путер, цетеарил алкохол, масло од семе на макадамиа, парфем, ксилитилглукозид, глицерил стеарат, цитрат, бехенил алкохол, диметикон, лаурил лаурат, силика, анхидроксилитол, токоферол, полиглицерил-3 стеарат, феноксиетанол, ксилитол, етилхексилглицерин, хидрогенизиран лецитин, натриум акрилати кополимер, натриум стеароил глутамат, дехидроцетна киселина, алантоин, натриум глуконат, лецитин, масло од сончогледово семе, лимонска киселина, натриум карагенан, склеротиум гума, масло од глицин соја, масло од семе на Camellia oleifera, каприлоил глицин, екстракт од цвет на портокал, екстракт од цвет на сладок бадем, екстракт од семе на соја, екстракт од грашок, динатриум едта, екстракт од овес, морска сол, екстракт од лист на Camellia sinensis, екстракт од плод на сладок бадем, екстракт од цвет на Robinia pseudoacacia, екстракт од плод на кокос, линалол, гераниол, лимонен.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се