NUXE Men Гел за туширање 200 мл

NUXE Men Гел за туширање 200 мл
350,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051741C
NUXE MEN GEL DOUCHE 200 ml (NUXE)
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

NUXE MEN Multi-use Shower Gel - Гел за туширање со екстракти од дабово и габрово дрво

Со формула на база од ботаничко потекло, овој гел за туширање ефикасно и нежно го чисти лицето, телото и косата, овозможувајќи вистинско енергично чувство. Содржи 96% состојки од природно потекло (вклучувајќи екстракт од даб и габрово дрво).

  • За лице, тело и коса
  • За сите типови на кожа

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, коко-глукозид, глицерин, парфем, натриум кокоамфоацетат, феноксиетанол, глуконалактон, акрилати/10-30 алкил акрилати кросполимер, лаурил глукозид, натриум кокоил глутамат, натриум хидроксид, натриум лаурил глукоза карбоксилат, натриум бензоат, лимонска киселина, хидроксипропил гуар хидроксипропилтримониум хлорид, тетранатриум едта, 1,2-хексанедиол, каприлил гликол, глицерил олеат, алкохол, калциум глуконат, трополон, екстракт од дабова кора, екстракт од габрова кора, хидрогенизирани палм глицериди цитрат, токоферол, лимонен.

Мерки на претпазливост: во случај на контакт со очи, исплакнете темелно.

Не содржи состојки од животинско потекло.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се