OMNI-BIOTIC Панда, 30 кесички

OMNI-BIOTIC Панда, 30 кесички
2.349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045424C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

За дисбаланс во имунолошкиот систем на бебето.

Индикации:

  • За превенција на атопичен дерматитис кај бремени жени и новороденчиња
  • За третман на симптомите на атопичен дерматитис
  • При алергии и неподносливост на храна, како кај деца, така и кај возрасни
  • За ублажување на колики
  • За намалување на ризикот од запек и метеоризам во последното тромесечие од бременоста
  • За намалување на отоците кај бремените жени

Пакување: 30 кесички

Содржина

Состојки: оризов скроб, малтодекстрин, бактериски соеви*
*3 човечки бактериски соеви со најмалку 3 милијарди организми на доза (= 3 г).

Дозирање:

  • За време на бременост:

Врз основа на податоци од клиничка студија, се препорачува Омни-Биотик Панда да се зема секојдневно, најдоцна до 8-от месец од бременоста, во случај на претстоен планиран царски рез и семејна историја на алергии.
На крајот од бременоста, Омни-Биотик Панда ги ублажува гастроинтестиналните тегоби кај бремените жени, како запек, метеоризам и ги намалува отоците.

  • При доење:

По желба, доилките можат да продолжат да примаат Омни-Биотик Панда за себе секој ден, што ќе им придонесе за гастроинтестинален комфор.

  • Дневна доза:

Измешајте 1 кесичка во 125 мл вода еднаш дневно, почекајте 10-15 минути за да се активира, потоа повторно промешајте и испијте.

  • За бебиња:

Измешајте 1/2 кесичка со 1 супена лажица мајчино млеко или зовриена вода наутро и 1/2 кесичка навечер - вкупно 1 кесичка за целиот ден.
Капете ја смесата капка по капка во устата на бебето со капалка. Ако не доите, измешајте 1 кесичка Омни-Биотик Панда во шише секој ден.

Не содржи: животински протеини, глутен, квасец, лактоза, ГМО.
Погоден за: дијабетичари, лица алергични на млечни производи, бременост/доење, деца, вегетаријанци, вегани.

Забелешка: Не ја загревајте течноста повеќе од 40°C!
Омни-Биотик Панда се пие на гладно!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се