OMRON Компресорски инхалатор за деца (AIR NE-C801 KD)

OMRON Компресорски инхалатор за деца (AIR NE-C801 KD)
3.800,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017216C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

OMRON CompAIR C801KD е компресорски небулизатор за третман на респираторни заболувања на долните дишни патишта како астма кај бебиња и деца. Специјално е дизајниран за бебиња и деца, благодарение на неговото тивко функционирање и дизајнот кој е пријатен за деца. CompAIR C801KD доаѓа со додаток за кукли што може да се прикачи на уредот за да го направи вдишувањето попријатно.

  • Уредот доаѓа и со маска за деца и доенчиња
  • Ефикасна испорака на лекови постигната преку технологијата на виртуелен вентил
  • Стапка на небулизација од 0,3 мл во минута
  • Тивко работење на ниво на бучава од 46 dB
  • Мал, компактен уред

Пакување: инхалатор + маска

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се