ORIZKO Тестенини од оризово брашно без глутен, 500 г

ORIZKO Тестенини од оризово брашно без глутен, 500 г
66,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
044419C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Тестенини од оризово брашно без глутен. 

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: оризово брашно, емулгатор: моно- и диглицериди на масни киселини.
Производот не содржи глутен.
Да се чува на суво и ладно место.

Упатство за подготовка: во зовриена вода ставете ги тестенините (100 г тестенини на 1 литар вода), варете според препорачаното време со повремено мешање. Сварените тестенини исцедете ги и послужете веднаш.
Зачинете и посолете по вкус.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се